דירות להשקעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

דירה להשקעה

המצב הנוכחי בשווקים מעודד משקיעים רבים לנסות ולחפש אחר דירה להשקעה , זאת לאור העובדה כי מדובר בהשקעה בטוחה ויציבה אשר מניבה תשואות רבות. נציין כי התוצאה על קניית דירה להשקעה נחשבת גבוהה יותר בהשוואה לכל אפיק חסכון אחר.

מדובר בהשקעה בטוחה ויציבה

אם כן, הזכרנו את העובדה כי קניית דירה להשקעה נחשבת להשקעה בטוחה ויציבה בהשוואה להשקעות אחרות. אם בהשקעות אחרות קיים סיכון של הפסד, הרי כאן מדובר על אפשרות להישאר עם הנכס. לצד העלייה של המחירים בשוק הנדלן בשנים האחרונות לא נראה לעין כי תתרחש ירידה של מחירים בענף ולכן מדובר על השקעה משתלמת.

דירות להשקעה

אפשרות לקבלת תשואה גבוהה

עוד יצויין כי במסגרת רכישת דירה להשקעה ניתן ליהנות מתשואה גבוהה במיוחד בשל עליית המחירים בענף הנדלן. דירה להשקעה מאפשרת לבעלי הדירות לקבל מהשוכרים סכום כסף גבוה מדי חודש ,כאשר הרווחי המשמעותי ביותר מתקבל בשל השבחת הנכסים.

אם ניקח למשל סיטואציה בה אדם רכש דירה בתל אביב סכום של מיליון שקלים והיום הסכום עומד על 3 מיליון, הרי ניתן להבחין בשינוי משמעותי של התשואה. במרבית הערים בישראל ניתן לראות את השינוי הזה אשר מבשר על מגמה חיובית עבור המשקיעים.

גם הבנקים מעודדים השקעות נדלן

אם זה נשמע לא מציאותי, הרי גם הבנקים מעודדים את ציבור המשקיעים להשקיע בתחום הנדלן. בשנת 2019 הבנקים החליטו לתמוך בערוץ ההשקעה בנדלן וכתוצאה מכך המשקיעים יכולים לקבל סיוע מטעם הבנקים אשר בא לידי ביטוי בלקיחת הלוואות בהיקפים משמעותיים לצורך ביצוע העסקה.

מעונינים לקנות דירה להשקעה? מהם הפרמטרים החשובים ביותר

אחת ההחלטות המשמעותיות ביותר בחייהם של משקיעים באה לידי ביטוי כאשר הם נדרשים לקבל החלטה באשר להשקעה בנדלן. כל משקיע אשר מחפש אחר מקום אידיאלי לקנות בו דירה צריך לשאול את עצמו מספר שאלות על מנת לוודא כי מדובר בהשקעה נכונה. האם להשקיע בדירה באזור הרצליה או שמא להשקיע בדירה באזור תל אביב? שימו לב כי מעבר למיקום ישנן סוגיות חשובות אחרות אשר נפרט עליהן כעת.

ריחוק: אחד הפרמטרים אשר משקיעי נדלן בוחרים להתייחס במסגרת החיפוש אחר נכס זה הריחוק- כלומר מה אחוז התשואה הצפוי בעת רכישת דירה להשקעה בעיר מסוימת. עם זאת, יש להביא בחשבון גם את מיקום הדירה אשר מהווה שיקול משמעותי.

יש להניח כי ציבור המשקיעים יהיה מעוניין לרכוש דירה סמוך לאזור המגורים שלו במטרה לבחון את הדירה מדי פעם ולא להגיע למצב בו הוא עתיד לנסוע מספר רב של קילומטרים רק כדי לבחון את הדירה. כך למשל משקיע אשר מתגורר בחולון ורכש דירה להשקעה בעיר באר שבע, צריך להכין את עצמו לשעות נסיעה רבות. במקרה הזה, נשאלת השאלה האם מדובר בקנייה משתלמת או שמא מדובר בכאב ראש אחד גדול.

האם קיים פוטנציאל: במסגרת הפרמטרים השונים יש להביא בחשבון גם את נושא הפוטנציאל. רגע לפני קבלת ההחלטה היכן להשקיע, יש חשיבות רבה לבחון את כל נתוני ההשקעה ולנסות להעריך מה יקרה לנכס בעוד מספר שנים.

ערך הדירה: עוד כדאי לבחון האם ערך הדירה עתיד לעלות בשנים הקרובות. הרעיון העומד מאחורי ההשקעה הוא היכולת להשקיע בנכס אשר יצליח להגדיל את ערכו תוך שנים בודדות ויאפשר למשקיע לממש את הערך של הכנס תוך רווח משמעותי. בעת בחינת ערך הדירה יש להביא בחשבון את המתחולל באזור, כך למשל יש לבחון האם עתידה להיבנות תחנת רכבת חדשה או אוניברסיטה סמוך לדירה. עם זאת, יש לבחון האם הדירה נמצאת באזור בו אנשים מעדיפים לא להגיע אליו.

חשוב לבחון את האוכלוסייה: עוד פרמטר משמעותי הוא בחינת האוכלוסייה. יש להביא בחשבון כי בערים שונות תיתכן אוכלוסייה חלשה יותר בהשוואה לערים אחרות. עם זאת, בערים כמו לוד או רמלה תיתכן תשואה גבוהה יותר בהשוואה לערים כמו תל אביב או הרצליה ולכן יש לבחון את הסוגיה. עם זאת, יש לזכור כי לצד התשואה הגבוהה יש להיערך לנושא התמודדות עם השוכרים אשר מתגוררים באזור ולעיתים הדבר עשוי לעורר מחלוקות. לעיתים ההתנהלות מול השוכרים עשויה להקשות על ביצוע העסקה ויש להביא זאת בחשבון. שימי לב, במידה וקיים ספק. ההמלצה היא לחשוב שנית.

יש לבחון את ההון העצמי: עסקת נדלן נחשבת לאחת העסקאות המורכבות ביותר ולכן רגע לפני ביצוע העסקה ראוי לבחון האם יש לכם את ההון העצמי הדרוש לביצוע העסקה. אם אתם מגלים כי אין לכם את היכולות הדרושות לכך, ההמלצה היא לא להיכנס להרפתקה כלכלית אשר עשויה להוביל אתכם למבוי סתום ועסקה לא מוצלחת. מכאן, קיימת חשיבות עליונה להיות עם היד על הדופק רגע לפני החתימה על העסקה. אם חלמתם להשקיע בדירה במרכז הארץ ויש לכם את הכסף הדרוש להשקעה בדירה באזור הדרום, כדאי בהחלט לא לוותר ולבחור באזור הדרום .

למה כדאי להתייעץ עם מומחים בתחום הנדלן

לבסוף , רכישת דירה להשקעה נחשבת לעסקה מורכבת אשר כוללת התייחסות למגוון רחב של פרמטרים תוך בחינת הסיכונים השונים. אם ננסה לבחון את תחום הנדלן, נראה כי קיימים מספר רב של פרמטרים אשר דורשים התייחסות מעמיקה אשר כוללת את הכלים המתאימים לבחינת הפרמטרים.

מכאן, היוועצות עם מומחים בתחום עשויה לחסוך לא מעט לבטים והליכה בדרך שאינה נכונה. מתוקף תפקידם של מומחים בתחום הנדלן לסייע בכל הקשור לרכישת דירה להשקעה ,לרבות מידע על האוכלוסייה במקום הרצוי ועד לתשואה גבוהה. כאשר עולה החשש כי אין בידכם את ההבנה להיכנס לעסקה לבד, כדאי להסתייע בשירות מומחים אשר יובילו אתכם בדרך הטובה ביותר.