נדלן בישראל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

נדלן בישראל 

 

בשנים האחרונות בישראל רבים בוחרים להעביר את אפיקי ההשקעה שלהם אל מקומות סולידיים יותר, הכוונה היא השקעה בנדל"ן.  רבים מהמשקיעים בוחרים לעשות זאת בשל התשואה הגבוהה וההשבחה הגבוהה עוד יותר, מה שהופך את העסקה למשתלמת מאד

 

  עבור משקיעי נדל"ן איתור נכס מתאים מהווה משימה לא פשוטה במיוחד ולכן אנשים אשר עושים את הצעדים הראשונים שלהם בתחום צריכים להבין כי אין מדובר בהליך קצר אלא הליך ארוך במסגרתו נבחנים ערוצי ההשקעה במטרה להבין איזה נכס מתאים לכם. 

 

  למה כדאי להשקיע בקניית דירה להשקעה

 

בהשוואה לאפיקים אחרים כמו בורסה או שוק ההון, קניית דירה להשקעה כוללת לא מעט יתרונות אשר לא תמצאו באפיקים אחרים.  מה למשל? השקעה בנדל"ן נחשבת לאחת ההשקעות הבטוחות והיציבות ביותר, בעוד באפיקים אחרים קיימת אפשרות להפסיד את קרן ההשקעה. 

 

כאשר מדובר על רכישת דירה להשקעה, ניתן להישאר עם הנכס.  בשל העלייה במחירי הדירות והמצב בו מצוי שוק הנדל"ן בישראל בשנים האחרונות, לא ממש קיים סיכוי לירידה משמועתית במחירים. גם ובמידה ותתרחש ירידה במחירים, הרי אדם אשר רכש דירה להשקעה לא יפסיד מכך. 

 

  ניתן ליהנות מתשואה של הנכס

 

 רבים מגלים עניין בשוק הנדל"ן בישראל בשל היכולת ליהנות מהתשואה של הנכס. שוק הנדל"ן בישראל מניב לציבור המשקיעים תשואות יפות וקבועות, זאת בשל העלייה במחירים. 

 

 ניתן לראות כי גם הבנקים מעודדים את ציבור המשקיעים

 

יתרה מכך, ניתן לראות כי גם הבנקים מעודדים את ציבור המשקיעים להשקיע בנדל"ן. ניתן לקבל מהבנקים הלוואות בהיקפים גדולים למדי, זאת בשל העובדה כי מדובר בשוק יציב ובטוח להשקעה. 

 

 

רגע לפני רכישת נכס להשקעה- מה חשוב לדעת

 

רגע לפני שאתם עומדים לרכוש נכס להשקעה, ישנם מספר דברים חשובים אשר יהיה עליכם לדעת על מנת לנהל את ההשקעה בצורה הטובה והבטוחה ביותר. השקעה בנדל"ן מחייבת את ציבור המשקיעים להשקיע מחשבה רבה על סוג ההשקעה בהתאם למצב השוק והצרכים שלהם. רגע לפני , יש להסין את המאפיינים והמגמות השונות בו מצוי הנכס וכן להתאים את סוג ההשקעה בהתאם ליכולות הכלכליות של המשקיע. 

 

בחינת עמידות פיננסית

על המשקיע לוודא את העמידות הפיננסית שלו, זאת בשל המצב בשוק הנדל"ן אשר עשוי לגרום לעלויות או הוצאות לא צפויות כמו תיקונים, שיפוצים או מיסים. עוד נציין כי יהיה עליו לבחון מצב בו הנכס אינו מניב תשואה. עוד דבר אשר יהיה עליו לבחון הוא את המסוגלות שלו לנהל את הנכס או להשקיע בנכס סולידי. על המשקיע להביא בחשבון את ההתנהלות שלו מול ציבור השוכרים .

 

 אילו פרמטרים יש להביא בחשבון בעת ההשקעה

 

בעת ההשקעה ישנם פרמטרים שונים אשר יש להביא בחשבון לטובת המשקיע.

 

גודלו של הנכס: מדובר באחד הפמטרים החשובים ביותר אשר יש להביא בחשבון רגע לפני הכניסה לעסקה. דירות הכוללות חדר אחד עד שני חדרים נחשבות מבוקשות יותר בשוק השכירות, כאשר קהל היעד הוא רווקים או זוגות צעירים אשר להם יכולת כספית מוגבלת. לעומת זאת,  במקרה של 3 חדרים ומעלה, הרי קהל היעד יהיה מורכב ממשפחות. 

 

בחינת מיקום הנכס: פרמטר נוסף אשר יש להביא בחשבון הוא מיקום הנכס. ישנם נכסים הממוקמים  באזורים נחשבים יותר ואילו ישנם נכסים הממוקמים באזורים נחשבים פחות. ככל שהמרחק בין המרכז לשולי הערים גדל, הרי המחירים יורדים.  לפיכך, יהיה על המשקיע לבחון את ההשקעה בנכס כולל צפי הביקוש וההוצאות. 

 

 בחינת נגישות: יש להדגיש כי הביקוש לנכסים עולה כאשר יש באזור תחבורה ציבורית.  נכסים אשר מצויים בקרבת כבישים או תחנות רכבת, יהיו מבוקשים יותר ולפיכך יהיה ניתן לגבות עבורם דמי שכירות גבוהים, זאת בהשוואה לנכסים אשר רחוקים מתחבורה ציבורית. 

 

 מחירי הנכס: במרבית המקרים נכס מניב במחיר נמוך  יגדיל את הסיכויים להפיק ממנו רווחים משמעותיים בעתיד. עם זאת, כדאי לבחון את המאפיינים והמגמות במקום בו מצוי הנכס לצורך אומדן תשואה בעתיד. 

 

מינוף פיננסי:  בשנים האחרונות ניתן לראות אמצעי מימון שונים אשר מאפשרים לציבור המשקיעים לרכוש נכסים מניבים, גם במצב בו ההון העצמי שלהם נמוך. 

 

 

 

כיצד ניתן למצוא נכסים מניבים 

 

מדובר באחת השאלות המרכזיות ביותר המעסיקות לא מעט משקיעים. רגע לפני שנסביר כיצד ניתן למצוא נכס מניב נדגיש כי מדובר בנכס אשר יכול להניב לכם הכנסה חודשית כספית.  מדובר באחת הפעולות הנפוצות ביותר בקרב משקיעים פרטיים אשר מחזיקים הון קטן ומעוניינים להשקיע במטרה להניב רווחים נוספים. 

 

שימו לב, בבואכם לאתר נכסים מניבים, חשוב לציין כי אין מדובר בפעולה פשוטה אלא בפעולה מורכבת אשר מחייבת אתכם לנקוט בתחקיר מקיף ומעמיק במטרה לאתר את הנכסים המשתלמים ביותר.  על מנת להשיג את התשואה הטובה ביותר על המשקיעים להיות מהימנים.

 

אחת השאלות אשר מעסיקת את המשקיעים היא האם יש להם את היכולת לבצע את ההליך בכוחות עצמם או שמא באמצעות חברה מקצועית בתחום. אמנם חברה מקצועית תגבה תשלום על השירות , אך יהיה מדובר באנשי מקצוע אשר להם ניסיון מקצועי אשר יכול להוביל לאיתור הנכסים האיכותיים ביותר תוך הימנעות מטעויות. מובן לכל כי הדבר תלוי בהיכרות עם המשקיעים ועם שוק היעד. 

 

 לצורך איתור הנכסים המשתלמים ביותר, ניתן להסתייע בשירות מקצועי מטעם  אנשי נדלן אשר להם ניסיון רב בתחום וביכולתם להכיר את שוק הנדלן בצורה הטובה ביותר.  מאידך, אם לא תעזרו באנשי מקצוע מהתחום, המגמה עשויה להיות בחירת נכסים שאינם מניבים לכם תשואה.  יתרה מזאת, יש לשאול איזה משקיעים אתכם- האם אתם משקיעים – אם תהיה לכם היכולת להתמודד עם העובדה כי הנכס אינו מניב תשואה כצפוי וכתוצאה מכך יש לנקוט בפעולות שונות.